Bebek Oto Koltuk Yükseltici

36 kilonun altında olan ve boy olarak 150 cm’den kısa olan çocuklar için yasal olarak otomobillerde çocuk koltuğu kullanılmalıdır. Bebekler için özel olarak tasarlanmış 0-3 yaş arası bebek koltukları kullanılırken, 4 yaşından sonra 11 yaşına kadar bebek oto koltuk yükseltici kullanılmalıdır. Koltuk yükseltici sayesinde çocuklar emniyet kemerinden en düzgün ve en güvenli şekilde faydalanabilmektedir. Çok fazla şekillerde yükselticiler bulunmaktadır. Bazı modellerde ise sırt ve kafalık bulunmaktadır. Farklı modellerinden yanında çok farklı renklere de sahiptir.

Bebek Oto Koltuk Yükseltici Çeşitleri

Çocuklar için oto koltukları çocuğun kilosuna göre ve koltuğun araç içerisinde konumlandırılmasına göre gruplara ayrılmaktadır. Bebekler için en uygun olan model geriye dönük olan koltuk modelleridir. Bunun yanında eğer ki bebeğin ileriki yaşlarında da kullanılacaksa çevrilebilir yani çift yönlü olan modeller en uygun olanlardır. 11 yaşa kadar olan bebek oto koltuk yükseltici modelleri ise en ideal olanlarıdır. Çocuğunuza en uygun olan farklı renk ve farklı modeldeki yükselticilere güvendiğiniz online alışveriş sitelerinden bakabilirsiniz.

Çift Yönlü Bebek Arabaları

Çift yönlü bebek arabaları, bebek eşyaları satan mağazaların satışa sunduğu ürünler arasında en beğenilenler arasında yer almaktadır. Bebek arabası ailelerin daha bebekleri doğmadan önce uzun uzun araştırıp inceleyerek satın aldıkları, gerçekten de çok kullanışlı bebek ürünleri arasında yer almaktadır. Ailelerin bebek arabası almadan önce bu kadar uzun araştırmalarına hak vermek gerekir. Sonuçta bebeklerinin sağlık ve rahatını düşünmeleri çok doğaldır.

Bebek Arabalarında Bulunması Gereken Özellikler

Bebeklerin sokakta gezdirilirken kolaylık sağlamak için üretilen bebek arabaları belirli özellikler taşımalıdır. En başta bebeğin rahat edebileceği, kolayca uykuya dalabileceği konfora sahip olmaları gereklidir. Bir bebek arabasında olması gereken özelliklerden olmazsa olmaz bir başkası 5 nokta emniyet kemeridir. Arka tekerleklerinde ise fren sistemi mutlaka bulunmalıdır.

Sayılan bu özellikler en genel ve temel özelliklerdir. Bu özellikler marka ve modellere göre değişiklikler göstermektedir. En çok beğenilen bebek arabası modelleri içinde çok özel bir model olan çift yönlü bebek arabaları bebeğin yatış pozisyonuna göre ayarlanabilme özelliğinden dolayı tercih edilmektedir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.