Fermuar Nerelerde Kullanılır?

Fermuar, pek çok sektör için devrim niteliğindeki icatlardan biridir. İlk ortaya çıktıklarından beri hem kumaş hem de moda endüstrilerini büyük ölçüde değiştirdiler. Günümüzdeki modeller, ilk tasarımından çok daha farklıdır. Standart modern tasarımları, hava koşullarına dayanıklı ve sağlamdır. Ayrıca çeşitli renklerde, malzemelerde ve boyutlarda mevcuttur. Fermuarlar giyim, araç kılıfları, kitap çantaları, el çantaları ve daha pek çok farklı üründe kullanılmaktadır.

Fermuar Çeşitleri

Fermuarlar, yapılarına göre farklı kategorilere ayrılır. Naylondan yapılanlar esnek ve su geçirmezdir. Bundan dolayı giyim, çanta ve ev eşyalarında kullanılan en yaygın fermuar türüdür. . Naylon ile çok karıştırılan kemik fermuarlar ise daha çok tekstil sektöründe kullanılmaktadır. Plastik görünümlü bu modelleri ayırt etmek kolay olacaktır. Ayrıca genelde dişlileri ve bandı aynı renktedirler.

Metal fermuar, adından belli olduğu gibi, metal dişlere sahiptir. Bu fermuar türlerinin dişleri genellikle pirinç, altın ve nikel gibi farklı metalik renklerde gelir. Metal yapılı olanlar çok dayanıklıdır. Ancak naylon yapılıların aksine yatay esnemelere ve çekişlere dayanamazlar. Metalden yapıldığı için daha serttir ve esnemesi kısıtlıdır. Dişler nadiren kırılır, ancak koptuğunda tamamen değiştirilmesi gerekir. Bunlar ve daha fazlasını https://www.ecefermuar.com.tr/ adresinde bulabilirsiniz!

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.