Lazer Kesim Nedir?

Karbondioksitin ve elektrik akımının birleşmesiyle meydana gelen lazer kesim oldukça sert ve dinamik maddelerin ve madenlerin dahi biçimlendirilmesini sağlayabilecek bir kapasiteye sahiptir. Bu işlevi de elde etmiş olduğu enerji gücünden alır. Lazer kesim modellemelerinde, ahşap, pleksi, metal, mukavva, karton, kazıma ve pek çok türden maddeleri kullanmak mümkündür. Kesim kalitesi ve verimliliği anlamında oldukça başarılı sonuçlar gösteren lazer kesim ile küçük veya milimetrik boyutlarda üretim yapılabilir.

Bu sayede ürüne herhangi bir zarar gelmez. Lazer kesim makinesinin önemli özelliği ve avantajı, kesim süreçleri için ışın haricinde bir bağlayıcı maddenin gerekmemesidir. Lazer kesim makinesini, oldukça uzun bir süre herhangi bir bakım gerektirmeden ve zaman içinde revizyona uğramadan kullanmak mümkündür.

Lazer Kesim Avantajları Hız ve zaman anlamında önemli oranlarda tasarruf sağlayan lazer kesim makinesi sanayi ve pek çok alanda sunmuş olduğu kolaylıklar nedeniyle tercih edilir. Ayrıca kalıp maliyeti bulunmaz ve her türlü yazı, obje, hediye, çizim ve etiket kullanmak mümkündür. Kesilmesi planlanan parçaların imalat sürecinde hızlandırıcı bir etkiye sahiptir. Ekonomi açısından kişilere yarar sağlar ve maliyeti düşürür. Fire oranını en düşük düzeye indirmeye elverişlidir.

Kesim hızı oldukça verimli bir şekilde gerçekleşir. Bu sayede problemsiz bir kesim yapılması sağlanmış olur. Kesim esnasında genel itibariyle bir sorunla karşılaşılmaz. Ayrıca el değmeden arzu edilen boyutlarda ve tarzda üretimin gerçekleştirilmesi sağlanır. Kirlilik yaratmadığı için çevrenin korunmasına katkı sağlar.

Lazer Kesim Kullanım Alanları

Yeni ürün oluşturmak istendiği zaman, bu isteğe ve ihtiyaca uygun her çeşit modeli çıkartılabilir. Ürünlerin üstüne desen yazdırma gerçekleşebilir. Bu anlamda hazırlanan ürünün üst bölümüne arzu edilen şekiller ve yazılar yapılabilir. Ürünlere şekil verebilme imkânı sunar ve böylelikle araba, kalem, aynalık, yazı, harf çıkarılması sağlanır. 3D ürünlerin çıkarılması konusunda da etkili bir rol oynar. Anahtarlık veya büro malzemelerinde, duvar süsleri ve buzdolabı magnetlerinde de kullanılır.

Lazer ışınının bu biçimde elde edilmesinin kolaylaşması ile birlikte, uygulama alanlarında artış yaşanmıştır. Lazer kesim ile üretim yapılmasında ki en önemli sebep, üretim hatasını en düşük düzeye indirmek ve otomasyonu sağlayabilmesidir. Mühendislikte ve sanayide rahatlıkla kullanılabilmesi lazer kesime olan ilgiyi bir hayli artırmıştır. Detaylı bilgi için https://www.sanayiden.com/lazer-kesim-makinalari adresini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.