Marker Kalem Nedir?

Kırtasiye malzemelerine her yaştan insan gruplarının hemen hemen her gün sıkça ihtiyacı olur. öğrencilerden çalışanlara, emeklilerden ev hanımlarına kadar her insan gün içinde birçok defa kırtasiye ürünleri kullanır. Bu ürünlerden biri de marker kalem ürünüdür.

Marker kalem yani fosforlu kalem, adından da anlaşılacağı üzere daha belirgin renklerde, daha yoğun ve farklı bir mürekkep ile üretilmiş keçeli kalemlere verilen isimdir. Günümüzden hemen hemen her öğrencide bulunan bu kalemler, fabrika ve ofis gibi yerlerde çalışan insanların da vazgeçilmez kırtasiye ürünlerinden biridir.

Marker Kalem Farkı

Marker kalemler genellikle fosforlu pembe, yeşil, mavi, sarı ya da turuncu renklerdedir. Genellikle önemli olan ve unutulmaması gereken konuları belirtmek için kullanılan bu kalemlerin sahip olduğu renkler, kişilerin dikkatini çekmek için parlak renklerden seçilmiştir. Özellikle öğrencilerin ders notu tutarken tercih ettiği bu kalem, birçok ders notu arasında öğrencilere en çok dikkat çeken kısımları belirtmede oldukça faydalıdır.

Aynı zamanda beyaz yazı tahtalarında da kullanılan marker kalem okul ile bağlantısı olan her insan için çok daha fazla önem taşır. Marker kalem alınırken dikkate alınması gereken şey mürekkebinin kolay bitmemesi ve kolay bir şekilde kurumamasıdır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.