Clubhouse Nedir?

Son dönemlerde popüler olmasına rağmen İnstagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya ağlarında sıkılanlar ya da artık kullanmak istemeyenler Clubhouse nedir adlı bir araştırmanın içerisinde kendilerini buluyorlar. Oldukça farklı bir sosyal medya aracı olan ve kullanan herkesi memnun bırakan Clubhouse, aslında diğer sosyal medya araçlarından ayrılması ile gündemdedir.

Birçok kişinin kullanmaya başladığı Clubhouse’nin en farklı yönü ise davetiye alındıktan sonra üye olunabilmesidir. Clubhouse üyesi olan bir arkadaşınız size davetiye gönderir ve bu davetiye linkine tıklayarak uygulamayı indirebilir ve giriş yapabilirsiniz. Oldukça dikkat çekici özellikleri ve içeriği olan Clubhouse, aslında ses temeline dayalı olan yeni nesil ağ olarak da adlandırılıyor. Üye olduktan sonra özel olarak hazırlanan sohbet odalarına giriş yapılarak sohbet etmeye başlanır.

Bu uygulamayı kullanabilmeniz için öncelikle davetiye almanız gerekir. Ardından çok daha rahat bir şekilde kullanımına geçebilirsiniz. Ayrıca size davetiye gönderen şahıs, uygulamaya aykırı bir kullanımda uygulama dışına itilebilir.

Clubhouse’a Nasıl Girilir?

Clubhouse nedir ve nasıl giriş yapılır soruları birbiriyle bağlantılı olan sorulardır. Clubhouse, özellikle IPhone ve İPad cihazı olanlar tarafından kullanılma özelliğine sahiptir. Kullanımda olan bir arkadaşınız ya da tanıdığınız ya da herhangi birisi, size odalar üzerinden davetiye gönderir. Davetiye gelmediği takdirde, Clubhouse uygulamasını akıllı telefonunuza ya da tabletinize indirebilirsiniz. İndirdikten sonra kendinize özel bir hesap açmanız gerekiyor.

Hesabı açarken yine kendinize özel bir kullanıcı adı ve profil fotoğrafı seçmelisiniz. Kullandığınız bilgilerin size ait olduğundan ve gerçek olduğundan emin olmalısınız. Hesap açtıktan sonra gelen SMS ile hesabınızın onaylanmış olduğunu görebilirsiniz. Artık listeye geçiş yapıyor ve bekleme alanına alınıyorsunuz. Clubhouse, sizi otomatik olarak bekleme alanına alıyor ve davetiye gelmesini beklemeye başlıyorsunuz. Davetiyeniz de geldikten sonra artık özel sohbet odalarına da katılma hakkınıza var demektir.

Clubhouse Sohbet Nasıl Başlatılır?

Clubhouse üyesi nasıl olunur ve Clubhouse nedir, nasıl kullanılır soruları, bu uygulamayı duyan herkes tarafından merak edilen sorulardır. Bu uygulama üzerinde bir sohbet başlatabilmek için yönetici olmanız gerekiyor. Yönetici olan kullanıcılar odayı açmakla yetkilidir. Odayı açmakla yetkili olan yöneticiler konuşma kararını verirler. Konuşmacı olan kullanıcılar ise konuşma yetkisine sahip olan kullanıcılardır. Yönetici konulma izni verip konuşmayı başlattıktan sonra konuşmacı grup dahil olur. Bir de dinleyici kullanıcılar mevcuttur. Konuşmaya dahil olmadan sadece sohbeti dinleyen bir gruptur.

Clubhouse Ücretli Midir?

Clubhouse programına üye olmak için 70 tl gibi cüzi bir miktar ödeme yapmanız gerekir. Oldukça uygun olan bu fiyat dahilinde sizler de ister yönetici olarak ister konuşmacı olarak isterseniz de sadece dinleyici olarak Clubhouse uygulamasına katılabilir ve dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Davetiye kodları da kendisine has ücretlere sahiptir ve gönderdiğiniz kişi ödeme yapar.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.