Sosyal Medya Araçları

Modern ve teknolojik çağda sosyal medya kullanımı her geçen gün artış gösteriyor. Birçok kitlenin çok daha fazla vakit geçirmeye bağladığı sosyal medyada çeşitli uygulamalar mevcuttur. Paylaşımların sık sık yapıldığı ver herkesin birbirini dijital ortamda takip ettiği bu mecranın daha iyi yönetilebilmesi ve çok daha geniş kitlelere ulaşılması için sosyal medya araçları tercih ediliyor.

Sosyal medyanın daha dijital bir ortam olmasını sağlayan, işletme, bireysel ve kurumsal olarak yönetilen medyaların daha kaliteli görünmesini sağlama, hedef kitlenin her geçen gün artması gibi amaçlarla bu araçların kullanımına yer verilir.

En Çok Kullanılan Sosyal Medya Araçları

Elbette kullanılan sosyal medya araçları kalitesi açısından ve kullanımı açısından kullanıcıları memnun etmelidir. Yönetim aracı olarak da adlandırılan bu araçlar, sosyal medyaların yönetiminde oldukça önemlidir. Hazırlanan paylaşımların hazırlanma aşamasında, içerik üretimi aşamasında, montaj ve üzerinde oynama aşamasında ve özellikle de daha fazla kitleye ulaştırılma aşamasında her zaman daha etkili olarak kullanılır.

Sosyal medya ihtiyaç duyulan her eylemin karşılanmasında bu araçların kullanımı da giderek artış gösterir. En çok tercih edilen araçlar içerisine Buffer, Hootsuite, BuzzSome ve Tailwind yer alıyor. Bu araçlarla ilgili detaylı bilgiler ve derlemeler burada mevcuttur.

Buffer

 

En çok tercih edilen sosyal medya araçları içerisinde yer alan Buffer, medya içeriklerinin çok daha kaliteli ve verimli bir şekilde yönetilmesine olanak sağlıyor. Ayarları oldukça geniş çaplı özelliklere sahip olan Buffer, otomatik saatlerde ve tarihlerde paylaşım yapılmasını sağlar. Yöneticilerin ayarlar kısmından belirledikleri tarihlerde ve özellikle de saatlerde, dilediğiniz paylaşım sizin müdahale etmenize gerek kalmadan Buffer tarafından yapılır.

Aynı zamanda oldukça benzersiz ve kaliteli bir ara yüze sahiptir. İçeriklerinizi planladıktan sonra ister post olarak ister hikâye olarak paylaşımınızı yapar. Aynı zamanda zamandan ve analizlerden de tasarruf etmenizi ve tamamen doğru istatistikleri görmenizi sağlar. Oldukça uygun fiyatlıdır, aylık ödeme ile ödemesi yapılabilir.

Hootsuite

Sosyal medya yönetim aracı olarak kullanılan bir diğer araç ise Hootsuite aracıdır. Hedef kitle ile doğru ve etkili bir iletişim kurabilmek ve gerekli olan analizleri yapabilmek için oldukça önemli bir araçtır. Sizin yorulmanıza ve sık sık takipte kalmanıza gerek kalmadan, postlarınızı paylaşır, içeriklerinizi düzenler, görüntü kalitenizi ayarlar ve diğer tüm platformlarla da ilişki kurar. Kullanmak istediğiniz tüm sosyal medya platformlarında kullanılabilir.

BuzzSumo

En çok tercih edilen bir diğer araç ise BuzzSumo’dur. Sosyal medya platformlarınızda en iyi şekilde performans sergilenmesine yardımcı olur. Sosyal medyanızı yönetirken her açıdan size destek alanları sağlar. Rakiplerinizin analizlerini sizlere sunar. Her konuda ihtiyaç duyduğunuz içerikleri size gösterir. Aynı zamanda markanızın tanıtımlarını da yapar. Uygun fiyatla sahip olarak kaliteli bir şekilde kullanmaya başlayabileceğiniz bir araçtır.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.