Türkiye’de En Çok İzlenen Kadın Yayıncılar

Televizyon dünyasının yanı sıra yayıncılık da artık giderek daha fazla gündemde olmaya ve dinlenmeye devam ediyor. Oldukça önemli bir ivme yakalanan dijital sahada Türkiye’de en çok izlenen kadın yayıncılar da gündemde yer almaya devam ediyor. Yaptıkları popüler canlı yayınlar sayesinde hedef kitleye çok daha verimli bir şekilde ulaşım sağlıyorlar.

Canlı yayın platformu olan birçok sahada kendini gösteren ve giderek daha da büyük kitleye ulaşan kadınlar içerisinde Sselss, Eylül, AyuHere, Nemesis, Sude, Pquuen, Annadeniz ve Miafitz gibi çeşitli kadınlar yer alıyor. Yıllar öncesinde canlı yayın platformları ne yazık ki çok rağbet görmüyordu. Ancak son zamanlarda, televizyondan sıyrılan birçok kitlenin canlı yayın platformu izlemek ve dinlemekten büyük keyif aldığı görünüyor.

Özellikle de bu alanda başarılı şekilde yayın yapan kadınların eşliğinde kitleler de giderek büyüyor.

Pquuen Lakabıyla Pelin Baynazoğlu

Türkiye’de en çok izlenen kadın yayıncılar arasında yer alan Pelin Baynazoğlu, Pquuen lakabıyla canlı yayın hayatına hızla devam ediyor. Twitch platformunda canlı yayın yapan Pquuen, içerik olarak oyun tartışmayı tercih ediyor.

Oynadığı oyunlar hakkında ve üzerinde araştırmalar yaptığı oyunlar hakkında sohbet havasında bir canlı yayın gerçekleştiriyor. Gelirini bu şekilde elde eden 1992 doğumlu yayıncı, aynı zamanda Dumlupınar Üniversitesinde yüksek lisans programına da devam ediyor. İlk yayını ise 2017 tarihinde gerçekleşmiştir.

Reklamdan Dijitale Anna Deniz Şaylan

Reklam oyunculuğu yaparak hayatına ivme kazandıran Anna Deniz Şaylan son dönemlerde ise Türkiye’de en çok izlenen kadın yayıncılar arasında yer almaya başladı. Yayın yaptığı platform Twitch olmakla beraber sadece sohbet içerikli yayınlarına devam ediyor. “Just Chatting” kategorisinde yayınlar yapmakta olan Anna Deniz Şaylan, takma isim olarak da Annadeniz adını kullanıyor.

Yayıncılık hayatından önce reklam oyunculuğu yapmış olan Anna Deniz, şimdilerde sadece sohbet havasında gerçekleştirdiği canlı yayınlarına devam ediyor. Platformda toplamda 639 bin takipçisi bulunuyor. Anne tarafı Ukraynalı baba tarafı ise Türk olan bir yayıncıdır.

Hızlı Yükselişle Selin Sonuç

Canlı yayın platformunun en eski üyelerinden biri olan Selin Sonuç Ssells takma adıyla yayın hayatına hızla devam ediyor. En ünlü canlı yayıncılardan biri olan Selin Sonuç’un sürekli aktif olması da dikkatlerden kaçmıyor. Düzenli olarak canlı yayın hayatına devam eden Ssells 33 bin takipçiye sahiptir. Eşi Jahrein ile birlikte de kamera karşısına geçmekten büyük keyif duyuyorlar ve çok daha hızlı bir şekilde takipçi sayıları artıyor.

Miafitz Lakabıyla Gözde Demiral

Canlı yayın platformlarının en bilinen yüzlerinden biri de Miafitz kullanıcı adıyla Gözde Demiral’dir. Oyunlar hakkında ve sadece sohbet havasında canlı yayınlarını gerçekleştirmeye devam ediyor. Toplam takipçi sayısı 621 bin olan Demiral, sinema ve dijital medya mezunudur.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.